Zpráva:: Jarní Å¡avle a Wroclav
(Kategorie: Misc)
Odeslaný Ja
01. 04. 2014 - 10:08:51

Uplynulý víkend byl nabitý šermířskými událostmi. V sobotu jsme vyslali početnou skupinu šermířů na turnaj Jarní šavle a v neděli odjela skupinka žáků na turnaj do Wroclavi.

Jarní šavle dopadla pro naše nad naše očekávání. Po dlouhých 9 měsících se nám povedlo zvítězit v žákovské kategorii zásluhou Matěje VEŠKRNY, který si ve finálovém utkání poradil s borcem z Chomutova v poměru 15:12. Kadetky byly opět jednoznačnou záležitostí naše oddílu. Děvčata z ŠKH obsadila prvních 6 míst na výsledkové listině a odsunuly soupeřky ze Starého Města a Chomutova na nebodované příčky. Vítězkou turnaje se stala Jana MAZÁNKOVÁ.

V juniorské kategorii jsme také nepřipustili žádné překvapení a ve finále proti sobě šermovali Jan FUČÍK a Jiří PLONER z nichž prvně jmenovaný nakonec dokázal pro sebe urvat vítězství. Děvčata v juniorské kategorii vyhrála s přehledem Jana MAZÁNKOVÁ.

V seniorské kategorii jsme se dokázali zásluhou Jana FUČÍKA probojovat do finálové osmičky.

Turnaj ve Wroclavi představoval pro naše závodníky velký oříšek. Jedná se o největší žákovský turnaj na světě, který hostil i závodníky z USA, Ruska a dalších světových velmocí. Zkušenější z našich šermířů Viktorie ĎÁSKOVÁ a Matěj VEŠKRNA sice vybojovali postup do vyřazovacích bojů, ale v první eliminaci se projevilo jejich horší nasazení a skončili.

Naše mladé naděje (Vavřík LINKA, Jarda VITÁK a Charlotte HERRMANNOVÁ) dokázaly v takto nabitém startovním poli vybojovat svá vítězství ve skupině, ale na nasazení do vyřazovacích boje to bohužel nestačilo.Tato zpráva je odÅ ermířský klub Å K HouÅ¡tka
( http://old.houstka.cz/news.php?extend.193 )